Vārds intuīcija un brīvība runā paši par sevi. Atslēgas vārdi  ir – ļaušanās un uzticēšanās savai intuīcijai! Tikai tu pats, tava dvēsele vislabāk zina kā tā grib izpausties, kas tai konkrētajā brīdī ir nepieciešams. Galvenais – atbrīvot prātu, nemeklēt loģiku, ne krāsu, ne līniju salikumā. Nav nekādu likumu zīmējot intuitīvo mandalu!  Tu to vari zīmēt gan uz baltas, gan jebkādas citas krāsas lapas, tu vari uzvilkt apli, bet tu vari arī nevilkt apli, tu vari zīmēt no lapas centra, bet tu vari sākt zīmēt no jebkuras citas vietas, tu vari izvēlēties zīmuli gan aizvērtām, gan atvērtām acīm, tu vari gan domāt ko vēlies uzzīmēt, gan nedomāt…..

Tālāk ir apkopotas tikai idejas, veidi un mērķi ar kādiem tu vari ķerties pie savas mandalas zīmēšanas. Atceries, tie ir tikai ieteikumi, mana un citu mandalu zīmētāju pieredze, bet tu radi pats savu pieredzi, jo lielais skolotājs ir tevī.

I   Mandalas intuīcijas attīstīšanai un sirds centra dziedināšanai:

  • Sirds atbrīvošanai – Apli nevelk. Uz lapas atzīmē centru un švīkā no centra uz ārējām malām.
  • Sirds centra dziedināšanai – Uzvelk apli, kurā ievelk rokas kontūru. Rokas ir atzarojums no sirds. Jebkas, ko darām ar rokām, palīdz sirdij!

II Mandalas situācijas izpētei:

Ja tevi nomāc kāds jautājums vai jāveic izvēle starp vairākām iespējām, vai esi pārāk emocionāli iesaistīts kādā situācijā, lai spētu to objektīvi izvērtēt, tu to visu vari izzīmēt mandalā. Tādā veidā iegūsi iespēju uz savu situāciju paraudzīties no malas. Pirms sāc zīmēt , izsaki ”iekšēji” nodomu, ka  vēlies uzzīmēt konkrēto situāciju vai dažādās izvēles variantus. Šādas mandalas zīmēšanai krāsu zīmuļus vislabāk izvēlēties intuitīvi (aizvērtām acīm).

III Attīrošās mandalas:

  • Dusmu transformēšanai – Velk virpuļus pulksteņrādītāja virzienā, vismaz 15 min. vai kamēr jūt atvieglojuma sajūtu – dusmas ‘’iznāk’’ ārā. Dusmas ir pašiznīcināšanās, tāpēc tās svarīgi transformēt.
  • Atbrīvošanās no negatīvām enerģijām – slimībām, negatīvām emocijām, piem. skumjām, bailēm, stresa, vilšanās u.c. , disharmoniskiem uzskatiem u.c.:

 1) Aizver acis un izsaki vēlmi atlaist konkrēto enerģiju vai visu, kas vairs nekalpo tavam augstākajam labumam;

 2)Iztēlojies to, kas sagādājis diskomfortu, to ko vēlies atlaist;

 3) Ņem zīmuli, kurš tevi uzrunā un sāc zīmēt savas emocijas. Nedomā kā tu šo enerģiju attēlosi mandalā, vienkārši atļauj zīmējumam plūst no sava iekšējā centra. Izpaud sāpīgās jūtas uz papīra, ļaujies emocijām, ja jūti, ka gribas raudāt – raudi, ja gribas kliegt – kliedz. Izjūti totālu kontaktu ar notiekošo. Atļauj visam izpausties zīmējumā;

4) Kad zīmējums pabeigts, aizver acis un apzinies, ka tagad visas negatīvās enerģijas, kas bija tevī ir uz šī papīra;

 5) Sadedzini zīmējumu. Vēro kā tā sadeg un ugunī transformējas negatīvās enerģija., Sajūti un apzinies, ka esi visu atlaidis!

IV Mandalas pašsajūtas uzlabošanai un Vēlmju piepildīšanai:

  • Spēka mandala – šādu mandalu var zīmēt gan izmantojot tautas simboliku vai citus sev nozīmīgus spēka simbolus, vai arī intuitīvi ļaujot rokai un iztēlei pašai radīt savus tēlus. Tādā veidā gūstot papildus spēku, ja ir sarežģīts dzīves posms.
  • Vēlmju piepildīšanai – mandalu zīmē aplī. Pirms sāk zīmēt, noformulē vēlmi (ir skaidri jāizprot ko un kāpēc vēlaties, lai formulējums būtu precīzs). Vēlmi var pierakstīt lapas otrā pusē. Labi vienmēr pie formulējuma pierakstīt vārdus -’’ lai tas kalpo manam augstākajam labumam’’. Var zīmēt arī mandalu vēlmju noskaidrošanai, piem. formulējot tēmu – mana māja, mans ideālais darbs, mana atpūta un tml.
  • Dziedinošās mandalas – zīmē aplī, intuitīvi ļaujot rokai plūsts un brīvi izvēloties krāsas. Var izvēlēties krāsas ar aizvērtām acīm, tādā veidā vieglāk piekļūt atbildei uz jautājumu par slimības cēloņiem un risināšanas variantiem.

V Radošās mandalas: Zīmē, lai atslābinātos, nomierinātu prātu, baudītu mirkli, ļautos dzīves plūdumam, ieaicinātu dzīvē radošumu un iedvesmu. Ļaujam sev brīvi izpausties aplī vai , ja vēlamies, arī ārpus tā. Varam arī nevilkt apli. Nedomājam par rezultātu!

VI Pateicības mandala:  Šo varētu uzskatīt par radošo mandalu, taču atšķirībā no radošās mandalas, kur mēs neizvirzām nekādas risināmās tēmas, jautājumus, mērķus, šo mandalu domās kādam veltam. Visbiežāk šādas mandalas zīmē kā veltījumu vai pateicību Dievam, Eņģeļiem, Svarīgiem cilvēkiem, Gara pavadoņiem un tml. Zīmē aplī, intuitīvi ļaujot rokai plūsts un brīvi izvēloties krāsas.

 Materiāls sagatavots izmantojot personisko pieredzi un informāciju no mājas lapām http://vissirlabi.lvhttp://laisma.1w.lv , S.Makarovas semināru pierakstus.