Fraktālis atbildes meklēšanai

Ja atkāpjas no fraktāļu metodikas un ļaujas improvizācijai, tad, manuprāt, fraktāļu zīmēšanu diezgan veiksmīgi var izmantot, lai labāk izprastu dažādus dzīves notikumus vai meklētu atbildes uz jautājumiem, kuri nodarbina prātu. Jo fraktāļu zīmēšana un interpretēšana var palīdzēt apzināties un noformulēt to, kas nepateikts un neizprotams atrodas zemapziņā un ķermenī.

 

Pamēģini šādu pieeju!

1) Paņem A4 lapu. Uzdod jautājumu, uz kuru vēlies rast atbildi. Uzraksti to lapas otrā pusē.

2)  Tad ņem melnu pildspalvu, aizver acis un aptuveni 60 sek. spontāni velc dažādas līnijas, neatraujot roku no lapas. Centies aizpildīt vismaz 2/3 lapas. (Tieši tāpat kā fraktāļu zīmēšanas metodikā.)

3) Atver acis un atrodi zīmējumā līnijas sākumu un beigas, pievieno šīs vietas tuvākai līnijai (vai, ja vēlies savieno tās), lai zīmējums būtu pabeigts.

4)  Ar aizvērtām acīm (intuitīvi) paņem 6 krāsu zīmuļus.

5) Ar šiem zīmuļiem aizkrāso uzzīmēto kontūru. Nav jāievēro nekādi citi krāsošanas nosacījumi, improvizē, ļaujies sajūtām (vari brīvi apvienot laukumus un ar katru krāsu krāsot cik vien vēlies).

6) Kad visu esi aizkrāsojis, apskati zīmējumu. Iespējams ieraudzīsi kādas zīmes, simbolus, tēlus, varbūt rodas vēlēšanās ar kaut ko papildināt zīmējumu, droši dari to – vari zīmēt klāt jebko, gan iekšā kontūrā, gan, ja vēlies, piezīmēt kaut ko ārpusē – ļaujies sajūtām.

7) Kad zīmējums gatavs, apskati to. Paņem vēl vienu A4 lapu un raksti visu, kas ienāk prātā skatoties uz šo zīmējumu! Kad viss uzrakstīts, pārlasi, pasvītro tavuprāt svarīgāko.

Ja esi ļoti apjucis un nevari skaidri noformulēt jautājumu, tad vari zīmēt pēc kārtas divus zīmējumus. Piemēram, 1. zīmējumā var jautāt ‘’Kāpēc konkrētā situācija ar tevi ir notikusi?’’, bet 2. zīmējumā ‘’Kas Tev būtu jādara ?’’

Improvizē! Gūsti atbildes un prieku!

IEDVESMAI PIEMĒRS:

1.zīmējums (Jautājums: Kāpēc esmu ”saķērusi” vīrusu?) 

DSC_0078

Spēļu mašīnīte, kura neredz ceļu, jo acis ir ciet. Lai droši brauktu, viņai vajag lampiņu, kas brīdina un signalizē un saka citiem: -dodiet ceļu! Viņai ir spoguļi, kuros tikai atstarojas viņas pašas lampiņa un tie nepalīdz redzēt. Viņa izskatās aizmigusi. Drošību dod ķepiņas, kuras, lai arī ir ar nadziņiem, ir nekaitīgas un mīļas – četras stabilas, uzticamas ķepiņas. Ir vējstikls, bet nav, kas caur to skatās. Acis ciet, bet ir vēl oža. Iespējams, ka oža darbojas. Ja viņa atvērtu acis, viņai būtu lielas, skaistas acis!

Mute ir ciet. Viņa nerunā, tikai signalizē ar lampiņu. Spoguļi izskatās pēc sensoriem – lai kāds nepienāk par tuvu. Viņa izskatās skumja (dēļ aizvērtām acīm). Es nebrīnos, ka viņa nerunā, par ko gan runāt, ja acis ir ciet.

Kas neļauj atvērt acis? Bailes. Bailes no kā?  Kamēr acis ciet, mašīna domā, ka brauc. Viss ir izdomāts – briesmas, šķēršļi, cilvēki, tāpēc ir jāsignalizē šiem izdomātiem šķēršļiem. Bet, ja atvērs acis, tad izrādīsies, ka mašīna nemaz nav uz ceļa, tā nebrauc, tai nav nekādu šķēršļu, tā ir vienkārša mīļa spēļu mašīna. Vajadzēs jaunu aprīkojumu – spoguļus, kuros var redzēt. Gribēsies parunāt.

 

2.zīmējums (Jautājums: Kas man būtu jādara, lai neslimotu?)

DSC_0081

Nav jābūt četrām lielām kājām, lai justos stabili. Tās var būt daudzas mazas kājas ar kājām :). Ar tādām var visur uzkāpt, visur noturēties.

Atslābinies, neturi sevī, laid ārā (pat ja smird 🙂 …ha, ha…

Dīvains radījums. Varbūt nav skaists, bet interesants un apmierināts. Iet ar augstu paceltu asti un ir kontaktā ar savu asti!

Ir bruņas, ir ūsas, ir simts kājas un to visu var pielietot, lai būtu brīvs un priecīgs. Iekšā ir gaišums un maigums un, kas gribēs, to ieraudzīs. Atdod to, kas pārstrādāts! Seko astei! Nav stereotipu. Nav zināms, kas tas par zvēru 🙂 

Spoguļi nav vajadzīgi, kad apakšai ar augšu ir kontakts. Es esmu interesanta 🙂 .Visiem nav iespējams patikt 🙂

Citi piemēri (bez apraksta):

DSC_0013 (2)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s