Metodes autors ir harizmātiska un daudzpusīga personība – psihologs, koučs, biznesa treneris, mākslinieks Pāvels Piskarevs (par autoru vari vairāk uzzināt šeit – http://www.piskarev.ru/ ). Autors uzdrošinās apgalvot, ka viss sastāv no līnijām un apļiem. Šie divi elementi arī ir paši svarīgākie neirografiskos zīmējumos.

Neirografika ir zīmēšana ar nozīmi, ar nodomu! Šī ir radoša zīmēšanas metode, kas līdzīgi kā fraktāļu metode ļauj neironu līmenī mainīt ierastus uzvedības, domāšanas un reakciju modeļus, tādā veidā atverot mūs lielākai brīvībai. Neirografikas priekšrocība, salīdzinot ar fraktāļu zīmēšanu, ir tā saukto lauka līniju izmantošana. Šādu līniju iezīmēšana, pirmkārt, aktivizē lielu enerģijas daudzumu, kas vērsta gan uz barjeru noņemšanu, gan problēmu risināšanu, gan jaunu projektu realizāciju, otrkārt, aktivizē iekšējos resursus un piesaista ārējās vides resursus.

Aiz metodes šķietamās vienkāršības ‘’stāv’’’  dziļi transformējoši mehānismi, jo tas ir darbs ar mūsu zemapziņu.   Neirografiskajos zīmējumos tiek izmantota – līnija, aplis, trīsstūris, kvadrāts. Izrādās ar to ir pilnīgi pietiekoši, lai atspoguļotu un arī pārveidotu dažādus emocionālos stāvokļus. Neirografiskie zīmējumi ir apbrīnojami līdzīgi fotogrāfijām, kurās redzami mikro un makro procesi dabā, tāpēc šī zīmēšanas tehnika vizuāli cilvēkus ļoti uzrunā un ir viegli uztverama un saprotama.

Nosaukums Neirografika  ir veidojies no divu vārdu salikuma (‘’Neiro’’ – no vārda neirons*, kas nozīmē dzīsla, nervs un ‘’Grafika’’ – nozīmē zīmējums) un burtiski tulkojot ir smadzeņu zīmējums.

Savukārt grafikā galvenais izteiksmes līdzeklis ir līnija, neirografikas gadījumā – neirografiska līnija. Neirografikā praktiski netiek izmantotas taisnas līnijas jeb līnijas kuras dabā praktiski nav sastopamas un arī atspoguļo mūsu stereotipo domāšanu.  Neirografiskā līnija ir bioniska  jeb dzīva, es teiktu vibrējoša.

Pamēģini uzzīmēt neirografisku līniju!

Ir divi nosacījumi, kas jāievēro velkot neirografisko līniju:

1) neirografiskā līnija ir līnija, kura neatkārto sevi nākamajā posmā;
2)  neirografisko līniju velk turp, kur to negaidi ieraudzīt. 

Līdzīgi kā fraktāļu koriģējošo zīmējumu zīmēšanā, kad tiecamies uz iespējami atšķirīgu līniju un formu radīšanu, arī neirografikā šādas neierastas līnijas vilkšana veicina jaunu neironu saišu veidošanos. Kad iemācāmies vilkt līniju, kas dodas virzienā, kur to negaidi un ir atšķirīga katrā savā nākamajā posmā, pēc tam arī dzīvē kļūst daudz vieglāk virzīties tajās sfērās, kur iepriekš bijušas grūtības. Neirografiska zīmēšana palīdz transformēt problēmas neapzinātā līmenī  – ”noņemot”  barjeras, harmonizējot un dziedinot.

Neirografika ir arī darbs ar savām sajūtām. Ļoti bieži dažādas mūsu reakcijas uz apkārt notiekošo rada spriedzi. Neirografika ir instruments ar kura palīdzību var strādāt ar šo spriedzi -to mazinot un transformējot pozitīvā veidā.

Ja vēlies gūt pirmo pieredzi neirografiskā zīmējuma veidošanā, tad iesaku noskatīties šo metodes autora P.Piskareva videosemināru, kurā uzzināsi sīkāk par neirografikas bāzes algoritmu (krievu.val.):