Kā ar fraktāļa palīdzību veikt iekšējā stāvokļa korekciju?

Fraktāļu tehniku var pielietot dažādos veidos. Visjaudīgākais veids ir 21.fraktāļa sērija. Šādu sēriju var zīmēt reizi vai divas gadā. Esot ieteicams zīmēt rudeņos un pavasaros, jo tas palīdz stiprināt imūno sistēmu (pati gan neesmu līdz šim apzināti zīmējusi ar šādu mērķi). Ir vērtīgi zīmēt šādas fraktāļu sērijas arī tad, ja  ar kaut ko neesi apmierināts savā dzīvē, vēlies pārmaiņas. Var zīmēt ar konkrētu nodomu, bet var arī bez tā, jo fraktāļu sērijas zīmēšana jebkurā gadījumā virzīs mūs turp, kur mums nepieciešams ”nokļūt”, lai būtu laimīgi un harmonijā. Fraktāļu zīmēšana ir ne tikai dziedinoša fiziskam ķermenim, tā vairo emocionālo līdzsvaru, ienes prieku un arī atraisa radošo potenciālu.

21.fraktāļa ciklu veido 3-4 testa zīmējumi. Tas palīdz noteikt zīmētāja pašreizējo stāvokli. Pēc tam zīmē 17-18 koriģējošos fraktāļus. Koriģējošie fraktāļi tāpat kā testa zīmējumi, arī jāzīmē ar aizvērtām acīm! Kompozīcijai jāatrodas lapas centrā – tas ir ļoti svarīgi! Maziem, vidējiem, lielajiem laukumiem proporcionāli jāaizņem 1/3 tava zīmējuma.

Katram zīmējumam jābūt atšķirīgam. Īpaši līniju ‘’raksturam’’. Metodes autore ir izveidojusi speciālu metodiku kā panākt atšķirīgu zīmējumu kontūru, šo pieeju iespējams apgūt nodarbībās ”Ievads fraktāļu tehnikā”.  Koriģējošos fraktāļus zīmē ilgāk par vienu minūti (līdz pat 4 -5 minūtēm), lai sasniegtu vēlamo līniju dažādību un vienmērīgu mazo vidējo un lielo laukumu attiecību zīmējumā.

Krāsojot koriģējošo fraktāli var izvēlēties krāsas, kuras labāk patīk, bet svarīgi  koriģējošā fraktālī lietot visas krāsas un ievērot fraktāļu krāsošanas pamatnoteikumus t.sk. pirmo trīs lauciņu likumu. Jāzīmē katru dienu, bet nav obligāti jāpabeidz zīmējumā krāsošana tai pašā dienā. Nav ieteicams zīmēt vairāk par vienu fraktāli dienā.

Lai piedzīvotu terapeitisku efektu, atbilstoši tehnikai jāuzzīmē un jāizkrāso 21 zīmējums 6-8 nedēļās.

Iedvesmai vari aplūkot 21 fraktāļa sēriju lapas beigās, kura izpildīta ievērojot visus fraktāļu metodikas noteikumus. Fraktāļu zīmējumu autore  -Svetlana Kopilova.

Tai pašā laikā jaunā metodika pieļauj arī 7 fraktāļu cikla uzzīmēšanu ( 1-3 diagnostiskie zīmējumi, 3-5 koriģējošie, kuru laikā apgūst metodiku, 5-7 koriģējošie, kuru laikā iegūst pirmos rezultātus. Ja pārtraukums starp zīmējumiem ir ilgāks kā 2 dienas, tad zīmēšanu jāsāk no sākuma.

Fraktālis vēlmju piepildīšanai

Doma tāpat kā jebkas cits visumā ir enerģija. Domas nāk un iet, kādai domai mēs pieķeramies, bet kādai ļaujam iet. Dažkārt grūti pat izšķirt kam pieder tā doma, kas ienākusi manā prātā. Vai esat pamanījuši, ka domām kurām dažādu iemeslu dēļ pieķeramies un paturam savā prātā mēs piedodam spēku jeb enerģiju un tātad arī lielāku iespēju manifestēties jeb realizēties mūsu dzīvē.

Laikam katram sava pieredze ar tā saukto domu spēku  , tomēr skaidrs, ja domai pievienosim praktiskas rīcības enerģiju, tad varbūtība domai realizēties pieaugs simtkārtīgi . Dažkārt var likties, ka domu materializēšana saistīta ar kādu mistiku, bet pieļauju, ka šo šķietamību rada mūsu ierobežotās zināšanas un izpratne par to kā funkcionē visums. Mana iekšējā sajūta  vienmēr ir čukstējusi, ka jebkas ko vien tu spēj iedomāties ir reāls………!!!!

Tad, kad tu šādi sāc raudzīties uz pasauli tā kļūst pārpilna ar iespējām! Fraktāļu metode ir rotaļīgs veids kā piešķirt savām domām vairāk enerģijas! Ar fraktāļu metodi var zīmēt divu veidu fraktāļus : domformas un vēlmju fraktāļus. Fraktāļu metodikas autore uzsver, lai ķertos pie vēlmju un domformu fraktāļu zīmēšanas ir jāpārvalda fraktāļu zīmēšanas tehnika!

Fraktālis radošai izpausmei

Regulāri zīmējot un krāsojot fraktāļus atraisās radošais potenciāls un tad rodas vēlme un arī spēja šo radošumu paust caur fraktāļu zīmēšanu.  Tā fraktāļi kļūst par mākslas darbiem!

Piemēram, apvienojot fraktāļu un zentagles zīmēšanas tehnikas var radīt aizraujošus tēlus, kā piemēram šos:

Šeit iedvesmai daži manas skolotājas, jogas treneres un fraktāļu metodikas speciālistes, Brigitas Paulauskienes (Lietuva) zīmētie radošie darbi:

Vairāk viņas darbu variet apskatīt lapā http://fraktalai.weebly.com/galerija.html

Fraktālis atbildes meklēšanai

Ja atkāpjas no fraktāļu metodikas un ļaujas improvizācijai, tad, manuprāt, fraktāļu zīmēšanu diezgan veiksmīgi var izmantot, lai labāk izprastu dažādus dzīves notikumus vai meklētu atbildes uz jautājumiem, kuri nodarbina prātu. Jo fraktāļu zīmēšana un interpretēšana var palīdzēt apzināties un noformulēt to, kas nepateikts un neizprotams atrodas zemapziņā un ķermenī.

Pamēģini šādu pieeju!

1) Paņem A4 lapu. Uzdod jautājumu, uz kuru vēlies rast atbildi. Uzraksti to lapas otrā pusē.

2)  Tad ņem melnu pildspalvu, aizver acis un aptuveni 60 sek. spontāni velc dažādas līnijas, neatraujot roku no lapas. Centies aizpildīt vismaz 2/3 lapas. (Tieši tāpat kā fraktāļu zīmēšanas metodikā.)

3) Atver acis un atrodi zīmējumā līnijas sākumu un beigas, pievieno šīs vietas tuvākai līnijai (vai, ja vēlies savieno tās), lai zīmējums būtu pabeigts.

4)  Ar aizvērtām acīm (intuitīvi) paņem 6 krāsu zīmuļus.

5) Ar šiem zīmuļiem aizkrāso uzzīmēto kontūru. Nav jāievēro nekādi citi krāsošanas nosacījumi, improvizē, ļaujies sajūtām (vari brīvi apvienot laukumus un ar katru krāsu krāsot cik vien vēlies).

6) Kad visu esi aizkrāsojis, apskati zīmējumu. Iespējams ieraudzīsi kādas zīmes, simbolus, tēlus, varbūt rodas vēlēšanās ar kaut ko papildināt zīmējumu, droši dari to – vari zīmēt klāt jebko, gan iekšā kontūrā, gan, ja vēlies, piezīmēt kaut ko ārpusē – ļaujies sajūtām.

7) Kad zīmējums gatavs, apskati to. Paņem vēl vienu A4 lapu un raksti visu, kas ienāk prātā skatoties uz šo zīmējumu! Kad viss uzrakstīts, pārlasi, pasvītro tavuprāt svarīgāko.

Ja esi ļoti apjucis un nevari skaidri noformulēt jautājumu, tad vari zīmēt pēc kārtas divus zīmējumus. Piemēram, 1. zīmējumā var jautāt ‘’Kāpēc konkrētā situācija ar tevi ir notikusi?’’, bet 2. zīmējumā ‘’Kas Tev būtu jādara ?’’

Improvizē! Gūsti atbildes un prieku!

21 fraktāļa sērija. Zīmējumu autore  -Svetlana Kopilova.

1.1

2. 2

3. 3

4.4

5.5

6. 6

7.7

8. 8

9. 9

10. 10.jpg

11. 11.jpg

12. 12.jpg

13. 13.jpg

14.14.jpg

15. 15.jpg

16. 16.jpg

17. 17

18. 18

19. 19

20. 20

21.21

22. 22.jpg

23. 23.jpg

24. 24

2.sērija: Fraktāļu sērijas autore Elīna Ū.

1.1

2.2

3.3 4.4

5.5

6.6

7. 7

8.8 9.9

10.Zīmēts un krāsots ar kreiso roku9_kreisā

11.11

12.12

13.

14.14

15.15

16.16

17.17

18.18

19.19

20.20