
Mandalu vēstījums
Es pati neesmu centīga mandalu vēstījumu tulkotāja. Es izvēlos vairāk intuitīvu pieeju, pirmkārt, vērojot domas un sajūtas mandalas zīmēšanas laikā, otrkārt, paļaujoties uz kopējo uzjūtu, kad mandala ir gatava. Visbiežāk tās mani iepriecina un parasti vēl vairāk patīk otrās dienas rītā. Es tai uzsmaidu no rīta, jo tā šorīt ir kļuvusi skaistāka un tuvāka. Tikai dažreiz es dodu mandalām nosaukumus, visbiežāk tas ir pirmais vārds vai divi, kas ienāk prātā, kad aplūkoju pabeigto mandalu.
Ir reizes, kad zīmēšana nevedas, un es iestrēgstu un nevaru ‘’pieradināt’’, it kā nevietā vai neveikli uzzīmētu formu vai līniju, un man pēkšņi nepatīk tas ko es redzu, un ļoti gribas apstāties un izmest iesākto mandalu. No pieredzes saku, ka te nu ir īstais brīdis pārvarēt šo mirkli un pabeigt mandalu. Visticamāk šajās reizēs esmu uzdūrusies kādai ‘’ēnai’’ (piem. apspiestai emocijai), ar kuru pastrādājot ir iespēja to ‘’izgaismot’’. Parasti pabeidzot šādu mandalu ir gandarījums un arī zināms pārsteigums, ka brīnumainā kārtā sanācis tīri labi. Pabeidzot to, es esmu radījusi risinājumu, kas atspoguļojas mandalā, jo mandala ir instruments, kas palīdz pārnest informāciju no zemapziņas uz apziņu. Šīs mandalas ir tās, kurām gan ir vērts pieķerties un paanalizēt mazliet vairāk! Es šādās reizēs ņemu lapu un pierakstu visas sajūtas un domas, kas raisījušās mandalas radīšanas procesā, kā arī tās, kas nāk prātā, vērojot gala rezultātu. Mandala vienmēr sniedz atbildi, bet ne vienmēr uzreiz, dažreiz pie tās jāatgriežas vairākkārtīgi, tā katru reiz pamanot, sajūtot ko jaunu.
Ja tik ļoti nepaļaujies uz savu intuīciju, tālāk aprakstīšu vairākus ieteikumus kā tu soli pa solim vari pētīt savu mandalu, aplūkojot to no krāsu, formu, simbolu, izmēru u.c. perspektīvām. Varbūt izmēģinot šos ieteikumus, atradīsi savu īpašu veidu kā to darīt! Uzticies sev!
Izpēti savu mandalu soli pa solim!
NOVIETOJUMS
Kad esi pabeidzis mandalu, aplūko to no visām pusēm un izlem kura ir mandalas augša un kura apakša (iesaku otrā pusē apakšā atzīmēt mandalas radīšanas datumu).
KRĀSAS
Pavēro kādas krāsas esi lietojis savā mandalā. Krāsas mandalā ir jūtu, emociju un pat fizisko sajūtu atspoguļotājas. Mēģini saskatīt:
– Kura ir tavā mandalā dominējošā krāsa?
– Kura ir vismazāk izmantotā krāsa?
– Vai kāda krāsa izraisīja pretestību zīmēšanas laikā?
Varu ieteikt pierakstīt visas tavā mandalā lietotās krāsas un tad katrai krāsai pretī uzrakstīt savas asociācijas par šo krāsu. Lai arī internetā un grāmatās ir pieejama diezgan plaša informācija par krāsu nozīmi, svarīgi ir ņemt vērā tavas konkrētās asociācijas.
Vēl varu ieteikt paskatīties uz krāsām savā mandalā caur Aurasomas perspektīvu. Lai to izdarītu vari meklēt atbilstošās krāsas sadaļā ”Aurasoma” ⇒”Sajūti krāsas”
FORMA, TĒLI, SIMBOLI
Vai tava mandala ir liela, maza, vidēja? Kāda forma ir tavai mandalai? Vai vari saskatīt kādus tēlus, simbolus? Ko tie tev nozīmē, kādas asociācijas raisa? Tu, protams, vari meklēt simbolu skaidrojumus, bet paļaujies uz savu intuīciju!
SIMETRIJA
Vai tavai mandalai ir ģeometrisks, simetrisks vai haotisks (vai kāds savādāks) izkārtojums? Ja mandala ir asimetriska, var pievērst uzmanību tam, ka augšējā puse atspoguļo apzinātos procesus un lietas, bet apakšējā – zemapziņu (slēpto, neizprasto).
ELEMENTU IZVIETOJUMS
Kur ir mandalas centrs – vidū, malā, citur? Vai mandalā ir brīvi laukumi, jeb tā visa ir aizkrāsota? Kur tā ir blīvāka, sarežģītāka, kur vienkāršāka (piem. varbūt centrā blīva, detalizēta, bet uz malām vienkārša, vai otrādi)? Vai ir daudz sīku detaļu, vai arī raksturīgas lielas formas, lieli vilcieni?
Mandalas centru var uzskatīt par paša zīmētāja iekšējo centru un tas atspoguļo tā stāvokli. Tāpēc, analizējot, mandalas centrālajam objektam var pievērst īpašu uzmanību.
SAIKNE STARP ELEMENTIEM
Kā visi mandalā uzzīmētie elementi saistīti viens ar otru? Vai ir saistīti? Varbūt kaut kas ‘’lec ārā’’?
SKAITS/NUMEROLOĢIJA
Cik objektu, punktu, sektoru ir mandalā? Te var talkā ņemt numeroloģiju, skaidrojot skaitļu vēstījumus, bet var paļauties uz intuīciju, varbūt Tev pašam ir īpašas asociācijas vai pieredze ar kādu skaitli (Skaties vairāk par skaitļiem sadaļā ”Skaitļi tavā mandalā”).
LĪNIJAS
Kādas ir līnijas – biezas, treknas vai smalkas, vājas. Izrobotas vai gludas malas? Līnijas visbiežāk rāda uz spriedzi ķermenī. Ja cilvēkam trūkst enerģijas, viņš ir noguris, nedrošs, tad mandalai varētu būt raksturīgas vājas, bālas līnijas. Uzbudināts cilvēks velk biezas līnijas. Līniju apkārt mandalai var uzskatīt par psiholoģisko robežu, kas atdala zīmētāju no ārējās vides un citiem cilvēkiem.
KONTRASTI
Vai mandalā ir kādi objekti vai vietas ar lielāku kontrastu?
SAJŪTAS
Visbeidzot sajūtas!!! Kāda ir mandalas kopējā noskaņa? Šeit vislabāk būtu uz atsevišķas lapas sīki aprakstīt savas izjūtas, emocijas, domas. Pirmkārt, kādas tās bija mandalas radīšanas laikā. Otrkārt, aprakstīt kā viss iepriekš veiktais mandalas raksturojums attiecas uz tevi, uz tavu dzīvi šajā momentā. Kādas ir tavas sajūtas, domājot par savas mandalas krāsām, formu, tēliem, kopējo noskaņu. Te vajadzētu parādīties saiknei starp uzzīmēto mandalu un sajūtām un emocijām, kuras izjuti zīmēšanas laikā.
Analizējot mandalu, svarīgākais paturēt prātā, ka mandala ir simbols -atspoguļojums tam, kāds tu biji brīdī, kad radīji mandalu! Tas esi Tu pats!!!