Kas ir mandala?

Mandala ir aplis. Aplis, kurā es varu eksperimentēt un izpausties, meklēt un atrast, pajautāt un saņemt atbildi, ieiet un ”atslēgties” – no prāta spēlēm un ikdienas darbošanās.

Aplim ir centrs un visbiežāk tieši attiecībā pret centru veidojas mandalas raksts. Es varu ”audzēt” savu mandalu no centra, soli pa solim, atkārtojot vienu un to pašu līniju, formu, rakstu, simbolu vairākkārtīgi dažādos virzienos. Bet es varu arī virzīties no apļa malām uz centru, soli pa solim, vai arī velkot līnijas līdz pašam centram – es ļauju savai rokai pieņemt lēmumus un brīvi virzīties.

Tieši ļaušanās ir atslēgas vārds mandalas zīmēšanai. Mandala ir ārpus jēdzieniem – pareizi/nepareizi, skaisti/neglīti, labi/slikti, simetriski/nesimetriski. Mandala ir ceļš , kas aizved no dualitātes, jo tā atspoguļo mirkli, kas vienkārši ir.  Nav  – te un tur, bija un būs, ir tikai mirklis, kas saka – Viss ir viens.

Mandalu zīmēšana ”ievibrē” tās enerģijas, kuras līdz šim nebija apzinātas, tādā veidā paverot durvis uz manu un kolektīvo zemapziņu, kurai ir zināms viss. Un es to lasu savā mandalā….

Kāpēc zīmēt mandalas?

Mandala ir tikai viens no neskaitāmiem cilvēku radītiem instrumentiem, kas tiek izmantots, lai dzīvotu harmoniskāku un laimīgāku dzīvi, mēģinot izprast sevi un caur to arī pasaules kopsakarības. Joga, meditācija, pirts, alkohols, narkotikas, Ci-gun, psihoterapija, ceļošana, dejošana, dziedāšana, smēķēšana, krāsu terapija, slēpošana…..ir tik bezgalīgs šis saraksts ar veidiem un instrumentiem, kurus lietojam, lai būtu laimīgāki. Katram savi -atbilstoši apziņas stāvoklim, dzīves posmam un pieredzei, priekšstatiem un stereotipiem…. Kāpēc gan nezīmēt mandalas, kāpēc neizmantot šo tik viegli pieejamo instrumentu ar tik iedarbīgo efektu? Ir tikai jāpamēģina un jāsajūt kā tas darbojas tavā labā!