Pieredze

  • Mandala aptur mirkli. Domāju, ka mandalas zīmēt vislabāk patiks tiem, kas meklē drošības sajūtu. To drošības sajūtu, kuru mūsu realitātē nemaz nav iespējams iegūt.  Pasaulē nav nevienas nemainīgas, pastāvīgas lietas – viss plūst, mainās, pārveidojas, sākas un beidzas.  Kurš gan cilvēku ieprogrammējis pēc tik spēcīgām alkām pēc drošības? Brīdī, kad apsēžos pie baltas lapas un uzvelku apli, ir sajūta, ka laiks apstājas – ne jau pavisam, bet tas kļūst tāds lēns un biezs ????
  • Mandala nomierina prātu. Mandala ir saruna ar sevi daudz dziļākā līmenī nekā prāta pastāvīgā ”ļurināšana” par to un šo un neko. Ir interesanti vērot prāta darbošanos mandalas zīmēšanas laikā. Tas mētājas, lēkā no vienas domas pie citas, tad kādā brīdī ir tukšs un tad nāk tā doma par kuru brīnies – jo diez vai prāts to radījis ????
  • Mandala dod telpu un brīvības sajūtu.  Mandala ir telpa, kurā esmu brīva un varu būt es pati, līdz tādai pakāpei, ka beigu beigās saprotu cik esmu brīnišķīga un pilnīga un cik ļoti man vajadzētu sevi mīlēt ????
  • Mandala atklāj zemapziņas noslēpumus un atbild uz jautājumiem.  Ar mandalu var ”sarunāties”, ja vien tu to vēlies. Es varu atgriezties pie tās vēl un vēl un katru reizi tā kaut ko man pateiks.  Es īpaši bieži nemeklēju atbildes ar mandalu palīdzību, kaut gan mandalas ir labs veids kā to darīt. Taču dažkārt pat tad, kad nav uzdots nekāds konkrēts jautājums, pēkšņi nāk atskārsmes par kurām pašai ir pārsteigums. Liekas, ka tās nav tavas, bet gan kāda sūtītas.
  • Mandala attīsta intuīciju un radošumu.  Dažreiz es brīnos par to kā mandalā sader un kopā ”spēlējas” it kā pavisam nesaderīgas krāsas. Jo mandala ir kā rotaļa, kurā tu esi brīvs un ļaujies un uzdrošinies…Tu intuitīvi izvēlies krāsas, kuras tevi atbalsta un dziedina.
  • Mandalas iedvesmo un dziedina. Esmu uzzīmējusi daudz mandalu, tās visas ir brīnišķīgas! Bet starp tām ir vairākas tādas, pie kurām es vēl un vēl atgriežos, tās, kuras nolieku redzamā vietā un turu mēnešiem ilgi. Tā ir īpaša pieredze, jo ir sajūta, ka kaut kādā ziņā esi ”saaudzis” ar šo mandalu un tā tevi ”baro” ar to spēku un enerģiju, kas tev nepieciešama konkrētā dzīves posmā. Varētu tās saukt par mandalām – pavadoņiem ????
  • Mandalas atspoguļo tavu dzīvi. Mandalas es ieteiktu zīmēt arī tiem, kuri vienmēr vēlējušies rakstīt dienasgrāmatu, bet tālāk par pāris mēnešiem nekad nav tikuši. Jo mandalas, kuras atzīmētas ar datumiem ir savdabīga jūsu dienasgrāmata. Kad izklāsiet uz grīdas gada laikā sazīmētās mandalas, būs tik daudz ko atcerēties ! Un būs arī pārsteigumi, jo tā ir iespēja paskatīties pašam uz sevi un piedzīvotajām situācijām no malas.  Katram cilvēkam, zīmējot mandalas, ir kāds savs īpašs ”rokraksts”, kurš raksturo viņa mandalas īsāku vai garāku laika posmu. Pārsteidzošais, regulāri zīmējot mandalas, ir tas, ka kādā brīdī notiek ”lēciens” citādajā. Tava roka neapzināti ir radījusi kādu jaunu tendenci, visbiežāk tas ir kā pārsteigums pabeidzot kārtējo mandalu un pirmā doma, kas ienāk prātā – vai to radīju es?